Lampy witrażowe Tiffany 1 plafony witrażowe 2 witraż oświetlenie do salonu placownia witraży Toffany
Jak wybrać lampę witrażową w stylu Tiffany
Data dodania: 2020-01-08
Poniżej przedstawiamy podział lamp witrażowych. Przy wyborze lampy dobrze zastanowić się jaki rodzaj lampy będzie najlepiej pasował wielkością, wzorem oraz kolorem do pomieszczenia.

1. Motywy florystyczne.
Lampa witrażowa może mieć bardzo skomplikowany wzór i być bardzo strojna, jak również może uwodzić swoją prostotą. Zazwyczaj zaleca się zasadę przeciwności - gdy wnętrze jest proste, kolorowa niczym rajski ptak lampa może stać się jego najbardziej charakterystycznym elementem, przykuwającym uwagę. Ponadto może nabrać nowoczesnego wyglądu, „puszczać oko” do sztywnych zasad urządzania wnętrz, być deklaracją dobrego gustu właściciela. Najpopularniejszymi lampmi Tiffanego przedstawiającymi motywy kwiatowe : Magnolia, Wisteria, Maki, Żonkile, Piwonie.
 
2. Wzornictwo geometryczne.
Jeżeli poszukujesz czegoś bardziej ascetycznego, wybierz lampy geometryczne, które zostały zainspirowane twórczością Franka Lloyda Wrighta. Zazwyczaj używa się do ich produkcji białego lub lekko zabarwionego szkła dla bardziej subtelnego efektu. Geometryczna forma tworzy wspaniałą bazę pod wykreowanie wnętrza w stylu współczesnym, uniwersalistycznymłączącym elementy z wielu styli, jak również do stworzenia wyjątkowego klimatu w salach gier i pokojach bilardowych. Wśród naszych zleceń pojawiały się również i takie projekty.
 
3. Lampy wiszące stołowe.
Lampy wiszące Tiffany’ego występują w jednym z dwóch stylówplafony, lampy stołowe otwarte od dołu. Lampy stołowe kierują światło do dołu, co pozwoli taką lampę z powodzeniem zastosować jako oświetlenie nad rodzinnym stołem w jadalni. Wyspę kuchenną czy bar można efektownie oświetlić kilkoma mniejszymi lampkami sufitowymi bądź jedną podłużnątzw. bilardową.
 
4. Plafony.  
Jeżeli poszukujesz lampy w stylu Tiffany do oświetlenia całego pomieszczenia, wybierz plafon witrażowy, który kieruje światło do góry. W przypadku plafonów światło jest bardzo dobrze rozprzestrzeniane na całą powierzchnię pokoju. Dzięki temu, że plafon witrażowy wisi pod samym sufitem nie stwarza ograniczeń przestrzennych i może być zlokalizowany w centralnej części sufitu. W dużych pomieszczeniach wspaniale prezentują się dwa lub nawet trzy plafony zawieszone symetrycznie.
 
5. Lampy podłogowe.
Idealne, gdy we wnętrzu posiadamy więcej przestrzeni na ziemi, niż na stole. Jest wtedy przestrzeń na wyeksponowanie pokaźnej lampy stojącej na podstawie od podłogi. Miejsce, w którym będzie zlokalizowana determinuje wielkość klosza i wysokość podstawy. Cała lampa może mieć wysokość nawet 170cm. W połączeniu z dużym kloszem tworzy niesamowity efekt. Idealne do postawienia obok fotela czy kanapy.
 
6. Oświetlenie ściennekinkiety.
Kinkiety witrażowe idealne gdy potrzeba wypełnić całe pomieszczenie dużą ilością światła. Mogą służyć jako oświetlenie ciemnej hali, wąskich pomieszczeń takich jak przedpokój czy łazienka ponieważ nie zabierają cennej przestrzeni. Idealnie sprawdzi się również w kuchni do oświetlenia blatu w przypadku, gdy nie posiadamy szafek zamontowanych na ścianie.
 
7. Ważki.
Jedynym odstępstwem w lampach Tiffanego od motywów kwiatowych na rzecz zwierząt wzory przedstawiające ważki jako najbardziej szlachetne z owadów.  Ważki zawsze przedstawiane na pięknym, kolorowym tle. Motyw tych owadów jest idealny dla wnętrz w stylu klasycznym, wiktoriańskim, shabby chic i awangardowym.