Lampy witrażowe Tiffany 1 plafony witrażowe 2 witraż oświetlenie do salonu placownia witraży Toffany
ikona strona główna lampa witrażowa tiffany o witrażach
cena lamp witrażowych
Lampa witrażowa jak i witraż to dzieła niepowtarzalne. Praca witrażowa wymaga wykwalifikowanego rzemieślnika, który poświęca nawet kilkaset godzin pracy by powstała gotowa lampa w stylu Tiffany. Właśnie prarochłonność wpływa w głównej mierze na cenę lampy. Kolejnym czynnikiem jest koszt wysokiej jakości materiałówamerykańskiego szkła witrażowego z hut Uroboros i Youghiogheny oraz mosiężnych odlewów podstaw i kap do lamp witrażowych. Ten ostatni czynnik pokazuje, że lampa wisząca lub plafon witrażowy będą tańsze niż lampy stojące na mosiężnych podstawach.


Ceny małych lamp doskonałych na nocne stoliki jako lampki do sypialni oscylują od 400 do 800 .

Ceny plafonów i lamp wiszących zaczynają się już od 700 .  

Ceny lamp witrażowych stojących na mosiężnych podstawach to koszt rzędu od 1500 do nawet  8000 w wypadku lamp stojących na podstawach od podłogi.

Louis Comfort Tiffany, który stworzył technikę produkcji lampy witrażowej, wyceniał swoje lampy od 30$ do 750$. A było to na początku XX wieku gdy przeciętne roczne zarobki Amerykanina nie przekraczały 1000$. Proszę sobie wyobrazić jak ekskluzywne były to produkty. Do dziś oryginalne lampy z nowojorskiego Tiffany Studios na aukcjach dzieł sztuki osiągają ceny od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów dolarów (niedawno na aukcji w domu Sotheby's oryginalna lampa witrażowa Wisteria osiągnęła cenę ponad 1,5 mln dolarów). Nasze lampy będące replikami dzieł Tiffanego lub wzorami zaprojektowanymi w naszej Pracowni o wiele bardziej przystępne cenowo, bez ujmowania na ich jakości, wytrzymałości, wyglądzie i efektowności. Lampy zakupione w naszej Pracowni Witraży przetrwają w Państwa domach dużo ponad 100 lat.

Zapraszamy do zakładki Galerii internetowej w celu zapoznania się z informacjami dotyczącymi charakterystyki poszczególnych lamp. Proszę pamiętać, że wysyłamy nasze lampy w każdy zakątek Świata jak i Polski. Również bardzo często jesteśmy osobiście na targach i wystawach w największych miastach krajuWarszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Rzeszów, Białystok.