Lampy witrażowe Tiffany 1 plafony witrażowe 2 witraż oświetlenie do salonu placownia witraży Toffany
ikona strona główna lampa witrażowa tiffany lampy witrażowe
 
 Tiffany LAMPA TIFFANY | Lotus ultramaryna ⌀ 46 cm
LAMPA TIFFANY | Lotus ultramaryna ⌀ 46 cm witrażowa
LAMPA TIFFANY | Lotus ultramaryna ⌀ 46 cm witrażowa
LAMPA TIFFANY | Lotus ultramaryna ⌀ 46 cm witrażowa
next

Lotus ultramaryna

Lotus jest jedną z bardziej nietypowych lamp stworzonych w Studio Louisa Comfort Tiffanego. Wzór ten wykorzystywany od ponad 100 laty charakteryzuje sie przede wszystkim kształtem dużego dzwonka kwiatowego. Na szczycie klosz witrażowy posiada pojedyncze elementy wielkości opuszka palca, kolejno elementy przechodzą w delikatne paseczki tła i łodyg aby u dołu wykwitnąć pąkami kwiatów, które wywinięte do zewnątrz lampy. Całość tak skomponowana kolorystycznie i przestrzennie robi duże wrażenie. Lampa jest pokażnych kształtów dzięki czemu dodatkowo zwraca na siebie uwagę w pomieszczeniu. Klosz witrażowy jest dopełniony przez mosiężną podstawę przeznaczona do lamp witrażowych.  

Warto desydując się na lampę pamiętać, że kwiat lotosu w buddyzmie i hinduizmie kojarzony jest z czystością i pięknem. Natomiast dla starożytnych Egipcjan był symbolem odrodzenia ze względu na swoje zachowanie - lotos wieczorem ukrywa się pod taflą wody by świeżym przywitać nadchodzący poranek.

 Cechy produktu:


1792. ręcznie obrabianych, pojedynczych szkieł

Cztery tygodnie to czas w jakim powstało to dziełoPrzy pracy utrzymane zostały najwyższe, światowe standardy, tradycyjnej techniki Tiffanego, co zapewnia trwałość przez dziesiątki lat.

Średnica klosza    - 46cm
Wysokość lampy  - 80cm
Źródło światła - 3 żarówki z gwintem  E27
Podstawa - mosiądz

Cena Lampy (klosz + podstawa) – 9 600zł

 
* Na specjalne życzenie Klientów istnieje możliwość Samodzielnego skomponowania kolorów, tak aby lampa pasowała do Waszych wnętrz.

Zawsze służymy radą w doborze kolorów.

Podobne produkty: